SEGEM’in düzenlediği 2021 yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavları devam ediyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı düzenliyor. Bilindiği üzere, ilgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Bu amaçla SEGEM, 2021 yılının belirli dönemlerinde “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı” düzenleyecek. 2021 yılının Birinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 27 Mart 2021 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Trabzon, Van illerinde gerçekleştirildi.

2021 yılının İkinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı ise 19 Haziran 2021 tarihinde Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Giresun, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Şanlıurfa, Trabzon illerinde gerçekleştirildi.

Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgilere, sınav dönemlerinden önce SEGEM internet sitesi  www.segem.org.tr üzerinden ulaşmak mümkün.