SEGEM Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu…

SEGEM tarafından “Sigorta Haftası” etkinlikleri çerçevesinde yurt genelinde düzenlenen “Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” konulu resim yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

SEGEM, Sigorta Haftası etkinlikleri kapsamında ortaokul çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla, Türkiye genelinde 5, 6, 7 ve 8. sınıf ortaokul öğrencilerine yönelik “Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” konulu bir resim yarışması düzenledi.

 

Yarışma yurt genelinde yoğun ilgi gördü. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail AVCI başkanlığında toplanan ve Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Sigorta Birliği, SEGEM temsilcileri ile bir görsel sanatlar öğretmeninden oluşan jüri, zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından Trabzon Cudibey Ortaokulu 7/L sınıfı öğrencisi Hümeyra Bekar’ın eserini birinciliğe layık buldu.

SEGEM Resim Yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı, 30 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da gerçekleştirildi.  Ödül Töreninde, eseri birinciliğe layık bulunan Trabzon Cudibey Ortaokulu 7/L sınıfı öğrencisi Hümeyra Bekar’a ödülünü ve plaketini Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreter Vekili Mehmet Kalkavan verdi. Daha sonra, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail AVCI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez,  Resim Yarışması Değerlendirme Kurulu Üyesi ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra Banu Zorba Tuncer, Türkiye Sigorta Birliği Kurumsal İletişim Bölüm Yöneticisi Füsun Dedehayır dereceye giren diğer öğrencilere ödüllerini ve plaketlerini verdiler. Ödül törenine katılan öğretmenler ve okul müdürlerine de sertifikaları verildi.

Ödül töreninin ardından açılan sergide dereceye giren öğrencilerin resimlerinin yanı sıra sergilenmeye değer bulunan 40 eser daha yer aldı. Katılımcılar bir yandan sergilenen eserleri incelerken bir yandan da klasik eserlerin sunulduğu canlı müziği dinletisini dinleme fırsatı buldu.

Öğrenciler ve aileleri ödül töreninin ardından 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü kendileri için düzenlenen İstanbul gezisinde Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Meydanı’nı dolaşarak İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini yakından tanıma imkanı buldular. İstanbul gezisi, Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlikler ile sona erdi.

“Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” konulu resim sergisi, Haziran ayı boyunca Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin de yerleşik bulunduğu TOBB plaza sergi salonunda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak

Resim yarışmasında dereceye giren eserlere www.segemresimyarismasi.com adresi üzerinden ulaşmak da mümkün.