Kosova Merkez Bankası Yetkilileri SEGEM’i ziyaret edecekler…

Kosova Merkez Bankası yetkilileri Finansal Denetim Başkan Yardımcısı Fehmi Mehmeti, Finansal Sektör Lisanslama ve Standardizasyon Direktörü Suzan Dervari ve Sigorta Denetimi Direktörü Nexhat Miftari, 7 Mart 2014 tarihinde SEGEM’e bir çalışma ziyaretinde bulunacaklar.

Hatırlanacağı gibi, TC Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü ve SEGEM Yönetim Komitesi Başkanı Dr. Ahmet Genç, SEGEM Müdürü Turan Öz ve Müdür Yardımcısı Dr. Berna Özşar Kumcu’nun 9-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Priştine’de gerçekleştirdikleri ziyarette her iki ülke kurumları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi hususu kararlaştırılmış ve SEGEM’in 30 Eylül – 1 Ekim 2013 tarihlerinde Kosova’nın başkenti Priştine’de Kosova sigorta sektörü temsilcilerine yönelik olarak düzenlediği iki günlük “Hasar ve Hasar Yönetimi Eğitimi” ile bu işbirliği devam etmişti.

Bu çerçevede, Kosova Merkez Bankası yetkilileri 6 Mart 2014 tarihinde Ankara’da TC Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne bir çalışma ziyaretinde bulunacaklar.  Yetkililer 7 Mart 2014 tarihinde de İstanbul’da SEGEM yetkilileri ile biraraya gelecekler.