IV. Ulusal Sigorta Sempozyumu gerçekleştirildi…

SEGEM’in Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ve artık geleneksel hale gelmiş olan Ulusal Sigorta Sempozyumlarının dördüncüsü 25 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

“Sigortacılık Sektöründe Yeni Gelişmeler” konulu IV. Ulusal Sigorta Sempozyumu sektör yöneticilerini, kurum temsilcilerini ve akademisyenleri bir araya getirdi.

ahmetgenc_2015  enderyorganci_2015

armagankoc_2015 tsb_2015

Sempozyumun açılış konuşmaları T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı ve SEGEM Yönetim Komitesi Başkanı Dr. Ahmet Genç, TOBB Başkan Yardımcısı ve SEGEM Yönetim Komitesi Üyesi Ender Yorgancılar, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger ve SEGEM Müdürü Armağan Koç Esen tarafından gerçekleştirildi.

İki oturumdan oluşan sempozyumun “Zorunlu Sigortalarda Yeni Düzenlemeler ve Zorunlu Trafik Sigortası Örneği” başlıklı ilk oturumu özellikli kurumlar, sigorta şirketi, acente ve eksper bakış açısıyla ele alındı. “Yıllık Gelir Sigortalarında Yeni Dönem” başlıklı ikinci oturumda ise yıllık gelir sigortalarına ilişkin düzenleyici çerçeve ile sigorta şirketleri ve aktüer bakış açısıyla yeni düzenlemelere değinildi.

toplu_2015

Sempozyumda yapılan sunum ve konuşmalar SEGEM tarafından derlenip kitap haline getirilecek ve sektördeki tüm ilgili kurum, kuruluş ve üniversiteler ile paylaşılacak.