SEGEM’in düzenlediği 2015 yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavları devam ediyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı düzenliyor. Bilindiği üzere, ilgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Bu amaçla SEGEM, 2015 yılının Altıncı Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’nı 12 Eylül 2015 tarihinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirdi. 17 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yedinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavına ilk defa katılacak olan adayların başvuruları 31 Ağustos-16 Eylül 2015 tarihleri arasında; önceki dönemlerde düzenlenen Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarında başarısız olmuş adayların başvuruları ise 17 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında tamamlandı. Yedinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Adana, Ankara, Antalya, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirilecek.

 

Öte yandan, Sekizinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavına başvurular da başladı. Sekizinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 21 Kasım 2015 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirilecek. Teknik Personel Yeterlilik Sınavına ilk defa katılacak olan adaylar başvurularını 2-21 Ekim 2015 tarihleri arasında yapacak. Önceki dönemlerde düzenlenen Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarında başarısız olmuş adaylar ise başvurularını 22-30 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgilere, sınav dönemlerinden önce SEGEM internet sitesi üzerinden  www.segem.org.tr ulaşmak mümkün.