Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı başvuruları sona erdi…

SEGEM, Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 5(3). Maddesi uyarınca uluslararası kabul görmüş sınavlar veya usûllerle eksperlik belgesi almış ve Türkiye’de eksperlik yapmak isteyen kişiler için “Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı”nı düzenleyecek.

Sınava katılacak kişilerin, eksperlerde aranılan niteliklere sahip olmaları, belge aldıkları ülke otoriteleri listesine kayıtlı olmaları ve belge aldıkları ülke otoritelerinden alacakları ve halen eksper olarak faaliyette bulunduklarını kanıtlayan belge sunmaları gerekiyor.

SEGEM’in ilgili Yönetmelikte belirtilen şartları yerine getiren adaylar için düzenleyeceği “Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı” için 16 Eylül 2015 tarihinde başlayan başvurular, 22 Ekim 2015 tarihinde sona erdi. “Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı” 12 Aralık 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sınavda başarılı olan adaylar, Türkiye’de eksperlik yapma hakkına sahip olacak.

“Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavına” ilişkin detaylı bilgilere SEGEM internet sitesinden www.segem.org.tr ulaşmak mümkün.