SEGEM’in düzenlediği 2015 yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavları devam ediyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı düzenliyor. Bilindiği üzere, ilgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Bu çerçevede SEGEM, 2015 yılının Yedinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavını 17 Ekim 2015 tarihinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirdi. 21 Kasım 2015 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirilecek olan Sekizinci Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavına başvurular da tamamlandı.

 

Öte yandan, Dokuzuncu Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavına başvurular da başladı. Dokuzuncu Dönem Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 19 Aralık 2015 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde gerçekleştirilecek. Teknik Personel Yeterlilik Sınavına ilk defa katılacak olan adaylar başvurularını 2-18 Kasım 2015 tarihleri arasında yapacak. Önceki dönemlerde düzenlenen Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarında başarısız olmuş adaylar ise başvurularını 19-30 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgilere, sınav dönemlerinden önce SEGEM internet sitesi üzerinden  www.segem.org.tr ulaşmak mümkün.