Sigorta ve Reasürans Brokerleri için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı gerçekleştiriliyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 27.5.2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında, brokerlerde sigorta ürünlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerini değerlendirme, sigorta tekliflerini hazırlama ve sonuçlandırma işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için e-eğitim ve “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenleyecek. İlgili yönetmelik hükümleri gereği bu kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Bu amaçla SEGEM brokerlerde sigorta ürünlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerini değerlendirme, sigorta tekliflerini hazırlama ve sonuçlandırma işlemlerini gerçekleştirecek kişiler için 2016 yılının belirli dönemlerinde “Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenleyecek. 2016 yılının ilk dönemi olan Birinci Dönem Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 26 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı için 1 Şubat 2016 tarihinde başlayan başvurular 10 Mart 2016 tarihinde sona erdi.

SEGEM, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarına hazırlanmak isteyen kişiler için her sınav döneminde “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi” düzenliyor. Adaylar, SEGEM’in e-öğrenme platformu olan SEGEM Akademi www.segemakademi.org üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilen eğitimlere ücretsiz olarak katılabiliyor.

26 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katılacak olan adaylar Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimini 2 Şubat – 26 Mart 2016 tarihleri arasında izleyebilecekler.

Sınavlara ve eğitimlere ilişkin ayrıntılı bilgilere, sınav dönemlerinden önce SEGEM internet sitesi üzerinden www.segem.org.tr ulaşmak mümkün.