SEGEM, Sigorta ve Reasürans Brokerleri için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı düzenliyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 27.5.2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında, brokerlerde sigorta ürünlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerini değerlendirme, sigorta tekliflerini hazırlama ve sonuçlandırma işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için e-eğitim ve “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenleyecek. İlgili yönetmelik hükümleri gereği bu kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Bu amaçla SEGEM brokerlerde sigorta ürünlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerini değerlendirme, sigorta tekliflerini hazırlama ve sonuçlandırma işlemlerini gerçekleştirecek kişiler için “Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenleyecek. Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 22 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.  Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katılacak adaylar başvurularını 1 Nisan- 30 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiler.

SEGEM, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarına hazırlanmak isteyen kişiler için her sınav döneminde “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi” düzenliyor. Adaylar, SEGEM’in e-öğrenme platformu olan SEGEM Akademi www.segemakademi.org üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilen eğitimlere ücretsiz olarak katılabiliyor.

22 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katılacak olan adaylar Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimini 2 Nisan-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında izleyebilecekler.

Sınavlara ve eğitimlere ilişkin ayrıntılı bilgilere, sınav dönemlerinden önce SEGEM internet sitesi üzerinden  www.segem.org.tr ulaşmak mümkün.