Acente Teknik Personel Yenileme Eğitimleri başlıyor…

SEGEM, Sigorta Acenteleri Yönetmeliği uyarınca, 2011 yılında düzenlenen Acente Teknik Personel Eğitimlerine katılan kişiler ile 2009 yılında düzenlenen Acente Teknik Personel Eğitimlerine katılan ancak 2012 yılında katılması gereken yenileme eğitimine çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan, yenileme eğitiminde başarısız olan veya eğitimi süresi içinde tamamlamayan kişiler için e-öğrenme yöntemiyle  yenileme eğitimi düzenliyor.

Eğitime başvurular 3 Mart – 31 Mart 2014 tarihleri arasında yapılabilecek. Adayların, SEGEM Akademi üzerinden, e-öğrenme formatındaki eğitimi 10 Mart – 30 Haziran 2014 tarihleri arasında tamamlamaları gerekiyor.

SEGEM Akademi üzerinden yenileme eğitimine katılan acentelere, mesleki bilgilerini arttırmak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak üzere ayrıca isteğe bağlı (seçmeli) 10 farklı eğitim sunuluyor. Bu eğitimler için ayrıca bir ücret ödemek gerekmiyor.

Dileyen acenteler, Apple Market’ten ya da Google PlayStore’dan “SEGEM Akademi” uygulamasını indirerek, eğitimlerini mobil platformda da alabilecekler. Mobil ortamdaki eğitimler, bilgisayarlar üzerinden alınan e-öğrenme eğitimleri ile senkronize olarak çalıştığından, acenteler eğitimlerini gerek bilgisayardan gerek mobil cihazlardan aynı paralelde sürdürebilme olanağına sahip olacaklar.

Eğitim programı ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgilere SEGEM internet sitesinde www.segem.org.tr yayınlanan Acente Teknik Personel Yenileme Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’ndan ulaşmak mümkün.